Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2013

Perfect czy Noc Muzeów ?

Obraz
Moje miasto Łódź obchodziło po raz siódmy urodziny Manufaktury, czyli centrum handlowo - rozrywkowego. Powód do świętowania głupi, ale ucieszyła mnie wiadomość, że z tej okazji odbędzie się na rynku Manufaktury koncert Perfectu.
Czekałam na to ...30 lat!!! Najpierw byłam za młoda i rodzice nie pozwalali mi chodzić na  koncerty, później zespół zaprzestał działalności, a gdy już wznowił to ja byłam już zajęta wychowywaniem dziecka. Wreszcie doczekałam się, że z własną , 15-letnią już córką, mogłam iść na koncert Perfectu!
Wrażenia? Cóż, po prostu świetny, rockowy koncert. Energii mogę Grzegorzowi Markowskiemu tylko pozazdrościć.
Ciekawe, jak los płata nam figle. Obok mnie, na koncercie świetnie bawiła się moja mama. Podobno nie pamięta(!)
jak wiele lat temu pukała się w głowę, jakiej to dziwnej muzyki słucha jej córka, gdy z podekscytowaniem śpiewałam jej Autobiografię:)
To ciekawe, że w młodości słuchała Połomskiego, a teraz szaleje pod sceną z wnuczkami na rockowym koncercie:) Taki ch…

. . . o szyby deszcz dzwoni wiosenny. . .

Obraz
Dlaczego cały tydzień, gdy pracuję, jest piękna, upalna pogoda? Nadchodzi weekend i za oknem jest tak jak dziś, czyli zimno i mokro!
Obserwuję to zjawisko już od kilku lat i zaczynam podejrzewać spisek - ktoś "na górze" robi nam na złość!?

Na pocieszenie znalazłam taki obrazek :


Sławomir Koper " Życie artystek w PRL "

Obraz
Książka, którą czyta się łatwo i przyjemnie. Rozczarowałam się jednak, bo na temat większości bohaterek opisywanych przez Kopera nie dowiedziałam zbyt wiele rzeczy, o których już bym nie wiedziała.

Agnieszka Osiecka - Od czasu jej śmierci było już tak dużo publikacji, programów w TV, wywiadów, że trudno jest dodać coś nowego. Chociaż przyznaję, że zręczne pióro S. Kopera sprawiło, że z przyjemnością przeniosłam się w barwny (pomimo szarości PRL) życie cyganerii, artystów.

Anna German - To z jej powodu zainteresowałam się tą książką. Moją ciekawość rozbudził emitowany ostatnio serial w TV. I tu, niestety, nie dowiedziałam się niczego nowego, czego nie byłoby w filmie. Szkoda. Ten rozdział to moje największe rozczarowanie w tej książce.

Kalina Jędrusik - Koper przedstawił ją zgodnie ze schematem jaki wszyscy znamy - wamp, seksbomba. Opowieść o tym, jak zapraszała swoich kochanków do sypialni pod obecność męża i gości, jest, owszem, szokująca, ale dla zwolenników "pudelka". Szkod…

Roma Ligocka " Dobre dziecko "

Obraz
"Holokaust nie jest najgorszą rzeczą, jaka mogła się Żydom przytrafić. Holokaust jest jak worek , który trzeba wziąć na plecy i nieść go przez resztę życia."
O tym chyba jest ta książka, jak przeżycia wojenne mogły zniszczyć psychikę człowieka,jak bardzo trudno jest później z tym bagażem żyć.
Są ludzie, którym pomaga wygadanie się przed innymi, wyżalenie, wyrzucenie z siebie dramatycznych wspomnień. To przynosi ulgę i pozwala zmniejszyć traumę, lęk. Ligocka prawdopodobnie do takich osób nie należała. Doświadczenia wojny odcisnęły na wiele lat piętno na jej psychice. Poczucie zagrożenia, obcości, niedostosowania, towarzyszyły jej przez całe dzieciństwo.Trudno jej było nawiązać relacje z rówieśnikami, bo była zbyt poważna, zamknięta w sobie. Nieuporządkowane życie uczuciowe matki rzutowało na sytuację w domu i powodowało ostracyzm w grupie koleżanek (wszyscy w okolicy wiedzieli, że jej matka żyje w związku z żonatym mężczyzną).
 Mówiono o niej w rodzinie , że jest taka"m…