czwartek, 19 grudnia 2013

Andrzej Jagodziński Trio

Podczas pracy lubię słuchać radia, najczęściej jest to Trójka i Tok fm. Dziś w Tok fm mój ulubiony dziennikarz - Cezary Łasiczka zaprosił gości, których muzyka wlała miód do mojego serca. Byli to Andrzej Jagodziński i jego przyjaciele z Trio - Adam Cegielski (kontrabasista) i Czesław Bartkowski (perkusja). Panowie opowiadali o swojej wieloletniej współpracy, zgodności charakterów i upodobań muzycznych.  To co mówili o swojej muzyce znajduje odzwierciedlenie w ich graniu - aby wyrazić emocje, nie trzeba zasypać słuchacza kanonadą dźwięków. Z ich muzyki emanuje spokój, wyczuwa się, że każda nuta jest przemyślana i na swoim miejscu.
Posłuchajcie sami :

3 komentarze:

 1. Dobry wieczór Leno :)
  Dopiero teraz mam czas rozkoszować się Twoją muzyką. Bardzo lubię jazz, a trio Andrzeja Jagodzińskiego jest dla mnie poezją dźwięków i wspaniałym relaksem po pełnym krzątaninie dniu. Muzyka idealnie brzmi pod palcami tego pianisty, tematy znane dają impuls do wariacji i improwizacji, tworząc wspaniały, niepowtarzalny nastrój. Jazz jest wielką sztuką, przez duże "S".
  Tego było mi trzeba, Lenko, na dzisiejszy wieczór, dziękuję :)
  Pozdrawiam serdecznie, miłego weekendu życzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się Ewo, że sprawiłam Ci tą muzyką przyjemność. Miło mi, że mamy podobną wrażliwość muzyczną. W domu , niestety, nie znajduję zrozumienia. Mój mąż twierdzi, że jazz to miauczenie kotów :) A córka, jak to nastolatka, słucha rocka.
   Pozdrawiam. Lena

   Usuń
  2. :)
   Moi domownicy twierdzą, że jazz to jest coś "udziwnionego", czego nie da się absolutnie słuchać i też nie podzielają mojej pasji. Eh... nie wiedzą co dobre ;-)
   Przyjemnego wieczoru.

   Usuń

"Koniec samotności" Benedict Wells

Święto Trzech Króli, cisza za oknem, sklepy zamknięte - lubię takie soboty. W Łodzi pogoda wiosenna, świetna na spacer z psem😊 Książka, ...