piątek, 8 czerwca 2012

Haruki Murakami "Po zmierzchu"

Pisarz ,którego chcę dziś polecić to Japończyk Haruki Murakami. Ostatnio przeczytałam jego książkę pt. Po zmierzchu. Pozycja ta wpisuje się w styl jego książek. Murakami tworzy swoisty klimat, trochę " nie z tej ziemi". Jeżeli ktoś lubi taki rodzaj przeżyć , to książki tego pisarza są prawdziwą ucztą. Można dać się poprowadzić przez dziwny świat bohaterów Murakami. Świat ludzi zagubionych we własnych uczuciach, nieco wyalienowanych. Świat , w którym czas płynie inaczej, a rzeczywistość zakrzywia się.

Przedstawię cytat z książki "Po zmierzchu",który moim zdaniem obrazuje nastrój większości jego powieści. Po tym fragmencie musi zapaść już tylko cisza..

"Między północą a porą kiedy niebo blednie , otwierają się gdzieś sekretne drzwi. Prowadzą do miejsca, w którym nasze zasady nie mają żadnej mocy. Nikt nie może przewidzieć gdzie i kiedy ta przepaść kogoś pochłonie, kiedy i gdzie go wypluje..."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Koniec samotności" Benedict Wells

Święto Trzech Króli, cisza za oknem, sklepy zamknięte - lubię takie soboty. W Łodzi pogoda wiosenna, świetna na spacer z psem😊 Książka, ...