sobota, 21 lipca 2012

Wycieczka na Nosal i Czarny Staw Gąsienicowy


Kościelec w chmurach

słodkie, prawda...

Czarny Staw Gąsienicowy


Widok z Nosala na Upłaz
Dziś wybraliśmy się na wycieczkę nad Czarny Staw Gąsienicowy.Samochód zaparkowaliśmy w Kuźnicach. Stamtąd zielonym szlakiem ruszyliśmy na Nosal. Podejście jest dość strome. Można się zasapać.Ale warto , bo szczyt niewysoki, a widoki piekne! Trochę przeszkadzają tłumy turystów. Później upłazem , w stronę schroniska " Murowaniec". Piękne widoki . Cudowna pogoda. W takich chwilach chce mi się żyć. W uszach słuchawki- Nocna Zmiana Bluesa.
Dodaj napis
 Nosal
Po przejściu ponad dwugodzinnego szlaku, mielonka z puszki smakuje niebiańsko.W Murowańcu robimy sobie popas.Większość turystów kończy wędrówkę przy schronisku. Do Czarnego Stawu jest tylko pół godziny, ale mało kto już tam dociera. Jest pięknie. Chmury opadają poniżej szczytów. Kościelec jest cały czas w chmurach. Robimy mnóstwo zdjęć, żeby uwiecznić piękno tej chwili. Choć wiadomo, że i tak one tego nie oddadzą. trzeba tu po prostu być.

Widok na Dolinę Jaworzynkę
Zejście było dość strome.
Do Kuźnic wracamy żółtym szlakiem, który prowadzi przez Dolinę Jaworzynkę. Jest już po 18.00, słońce chowa się za szczytami gór.


Wracamy do Małego Cichego zmęczeni , ale jednocześnie zadowoleni, nasyceni widokiem gór.

2 komentarze:

 1. Cudowna podróż:) Ja akurat wchodzę odwrotnie:))) Doliną Jaworzynki a schodzę przez Upłaz. Albo na Kościelec a potem przez stawy .... oj jak tam jest niebiańsko pięknie!!!!!!!!!!!!!!
  solaris

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za oknem śnieg ,a Twój komentarz przywołał wspomnienia z wakacji. Mmm... jak miło...

   Usuń

"Koniec samotności" Benedict Wells

Święto Trzech Króli, cisza za oknem, sklepy zamknięte - lubię takie soboty. W Łodzi pogoda wiosenna, świetna na spacer z psem😊 Książka, ...